sebastiankaras.pl

Reprezentacja narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o wyniku końcowym zadecydowały jedenastki Drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zadecydowały karne!

Reprezentacja narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o wyniku końcowym zadecydowały jedenastki Drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zadecydowały karne!

06.08.2023, 09:22

Reprezentacja Chorwacji delikatnie lepsza od narodowej kadry Brazylii - o wyniku końcowym zdecydowały rzuty karne!

Światowe mistrzostwa, które mają miejsce w Katarze wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia. W miniony weekend były rozgrywane mecze ćwierćfinałowe, których zwycięzcy wystąpią w 1/2 finału mistrzostw świata. Z tym, że ich reprezentacja narodowa musiała pożegnać się z szansami na wygranie mistrzostwa musiało pogodzić się naprawdę wielu sympatyków piłki nożnej. Jednak pozostaje oglądać turniej do samego końca i wyczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia a także fascynować się ekscytującymi golami. Jednym z faworytów do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu od samego początku mistrzostw świata była kadra narodowa Brazylii nie da się temu zaprzeczyć. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem po wygranej z zespołem narodowym Korei Południowej, jednak wtedy przyszedł czas pojedynku z kadrą narodową Chorwacji. Piłkarze kadry Chorwacji zafundowali dla reprezentacji narodowej Brazylii bardzo ciężkie warunki podczas tego spotkania.

Drużyna Brazylii od początku meczu miała problem z finalizowaniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze świetnie spisywali się w grze defensywnej, jednak od czasu do czasu potrafili postraszyć składnymi akcjami. Sędzia tego pojedynku nie miał wyjścia i po 90 minutach musiał zaprosić piłkarzy obu reprezentacji na dodatkowy czas gry. Piłkarscy kibice zgromadzeni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu dogrywki. Narodowa drużyna Brazylii wysunęła się na prowadzenie pod koniec pierwszej części w efekcie bramki Neymara Jr. Mogło się wówczas zdawać, iż już jest po wszystkim i Canarinhos mogą rezerwować miejsca na półfinałowy mecz. Jednakże w trakcie drugiej połowy dogrywki cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili zawodnicy drużyny Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii jedenastek. Kadra Chorwacji posiada spore doświadczenie w strzelaniu jedenastek i tym razem było to doskonale widoczne. Graczom kadry narodowej Brazylii zabrakło doświadczenia podczas wykonywania karnych, a dzięki temu bramkarz narodowej kadry Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Z kolei narodowa drużyna Chorwacji nie chybiła ani razu i tym sposobem zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Bardzo mocna drużyna Argentyny, która w meczu ćwierćfinałowym ograła także po serii rzutów karnych reprezentację Holandii będzie rywalem kadry Chorwacji w półfinałowym spotkaniu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij