sebastiankaras.pl

Katar odnosi porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu mundialu wynikiem 0 do 2!

11.08.2023, 08:40

Fenomenalny start mistrzostw świata dla reprezentacji Ekwadoru - przegrana narodowej drużyny Kataru!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która odbywa się co 4 lata. Fani piłki nożnej z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjny mecz mistrzostw i nie ulega to wątpliwości. W identyczny sposób było w przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend. Pierwsze spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która prezentowała się doskonale. Jednak później nadeszła pora na futbol i wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niesamowitego pojedynku. Już od początkowych minut emocji nie zabrakło, ponieważ piłkarze kadry narodowej Ekwadoru błyskawicznie strzelili bramkę. Już w trzeciej minucie Valencia trafił do bramki i wydawało się, iż narodowa reprezentacja Kataru będzie mieć niesamowicie trudno w tym meczu. Arbiter tego meczu postanowił jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w momencie podania zawodnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy tych mistrzostw mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Pomimo anulowania pierwszego trafienia kadra narodowa Ekwadoru nie miała w planach odpuścić. Gracze drużyny narodowej Ekwadoru przez cały czas kontrolowali tempo w tym meczu, cały czas przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Chwilę później napastnik narodowej reprezentacji Ekwadoru znalazł się w akcji sam na sam z golkiperem narodowej drużyny Kataru i został przez niego sfaulowany. Sędzia główny nie zastanawiał się ani chwili i podyktował karnego, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Na bramkę karnego zamienił gracz drużyny narodowej Ekwadoru Emmer Valencia. Reprezentacja narodowa Kataru prezentowała się bardzo źle wobec reprezentacji Ekwadoru. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a golkiper narodowej drużyny Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty. Na kwadrans przed końcem pierwszej części padła druga bramka dla gości, a strzelcem znowu był Valencia. W I połowy tego meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek. Oba zespoły w trakcie II części mocno zredukowały tempo i na murawie niewiele się działo. W ostatecznym rozrachunku spotkanie skończyło się wynikiem 2:0 dla gości, która niesamowicie rozpoczęła mundial. Drużyna narodowa Kataru z kolei znalazła się obecnie w trudnym położeniu i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy mistrzostw.